ÇİFT DİLLİ EĞİTİM (BILINGUAL)

 

ÇİFT DİLLİ EĞİTİM (BILINGUAL)

Oksijen Anaokulu ‘nda , Montessori Eğitim Sistemine uyarlanmış çift dil eğitimi uygulanmaktadır. Bu eğitim sistemi Oksijen anaokulun’a özgü bir İngilizce müfredatı içerisinde gerçekleşmektedir.

Okulumuzda  İngilizce eğitimi, anasınıflarından başlayarak yabancı ve Türk öğretmenlerin bulunduğu Montessori sınıflarında aktif ve doğal bir şekilde verilmektedir.
Her çocuğun bireysel farklılıkları dikkate alınarak eğitim planlaması yapılır ve her çocuk kendi hızında ilerler. İngilizce eğitimi bu anlayış doğrultusunda verilmektedir ve ders olmanın yanısıra, her alanda kullanılabilecek bir iletişim aracı olarak tasarlanmıştır.

Temel yaklaşımımız öğrencilerimizin bireysel farklılıkları dikkate alınarak, etkili ve aktif olabilecekleri, öğrencilerin ilgisini farklı kültürlere çekebilecek bir okul ortamı oluşturarak dili doğal yollardan edinmelerini sağlamaktır.

Sınıf ortamlarımız Türkçenin yanında İngilizcenin de gün boyunca yapılan her faaliyette aktif bir şekilde kullanıldığı, çift dilin yaşandığı bir yerdir.

Sınıf içi uygulamalarda ise öğrencilerimiz yabancı öğretmenlerle iletişim halinde bulunmalarının yanısıra, İngilizce bölümünün kontrolünde şekillendirilmiş konuları, oyun, şarkı, tekerleme gibi farklı aktivitelerle İngilizce dil kullanımını aktifleştirip sosyalleştirirler.

Öğrencilerimiz İngilizce akademik çalışmaları için, öğleden sonra İngiizce sınıfına gelerek, dilin gramatik yapısını interaktif yöntemler eşliğinde öğrenmeye devam ederler.

Okulumuzda öğrencilerimiz bire bir ya da küçük guruplarla çalışmaktadırlar. Bu da yabancı dil eğitiminde tavsiye edilen ortamı tam olarak desteklemektedir.

Öğrencilerimizin herhangi bir konu üzerinde çalışmak istemesi durumunda, yabancı uyruklu öğretmenlerimiz onlarla birebir çalışarak kendilerini geliştirmelerine katkı sağlarlar.

Ders içi ve ders dışı etkinliklerde öğrencilerin kendilerini İngilizce dilinde rahatlıkla ifade etmeleri sağlanmakta, eğlenceli ve doğal bir öğrenme ortamı oluşturulmaktadır.

Pin It on Pinterest

Shares

Şimdi Paylaş

Bu iletiyi arkadaşlarınla ​​paylaş!