ATÖLYELERİMİZ

    “Okul öncesi eğitimin asıl amacı, çocuğun doğal öğrenme tutkusunu canlandırmak olmalıdır.” 

Maria Montessori

 

KUM ATÖLYEMİZ

Kum terapisi, özellikle çocuklarla çalışılırken kullanılan bir oyun terapisi tekniğidir. 2 yaşından büyük tüm bireylerle (ergenler, yetişkinlik, çiftler ve aileler) çalışırken kullanılabilir. Kum terapisi, bireye kendi sosyal gerçekliğini ve iç dünyasını yansıtabileceği ve onarabileceği bir ‘kumdan dünya’ yaratma olanağı verir. Araştırmalar, kum oyunu terapisinin çocuklardaki duygusal ve ilişkisel zorlukların çözümü ile travmaların tedavisinde olumlu sonuçlar yarattığını gösterir.

LEGO ATÖLYEMİZ

Legolar çocuklara, öz güven aşılamaktadır.

Çocukların hem hayal gücü hem de yaratıcılıkları, legolar sayesinde gelişmektedir.Legolar, çocukların başarılı olmasını, özellikle de okul yaşamında daha başarılı olmasını sağlamaktadır.

Dikkat dağınıklığı ve odaklanma sorunu yaşayan çocuklar Legolar sayesinde bu problemlerini aşarlar.Legoların, çocukların kas gelişimini de olumlu yönde etkilediğini söyleyebiliriz. Legolar özellikle, el ve göz koordinasyonunun gelişimi açısından da çok büyük bir öneme sahiptir.

Çocuklar legolar sayesinde, problem çözmeyi ve sorgulamayı da öğrenmektedir.Çocukların, soyut ve somut kavram ilişkisinin de, legolar sayesinde güçlendiğini ifade edebiliriz.

 

AHŞAP ATÖLYEMİZ

Ağaç işleri, çocukların problem çözme sürecine girmeleri için mükemmel bir oyun durumu sağlar – çocuklar için erken yaşlardan itibaren gelişmeleri için önemli bir beceri. Çocuklar aynı zamanda el-göz koordinasyonu, mekansal farkındalık, hassasiyet duygusu ve potansiyel olarak tehlikeli araçların güvenli bir şekilde nasıl kullanılacağını anlama konusunda gelişecektir.

MUTFAK ATÖLYEMİZ

Yiyecek hazırlama; pratik yaşam aktivitelerini, odaklanmayı, bağımsız iş yapabilmeyi gerektiğinde de grupla birlikte çalışabilme özelliklerini geliştiren montessori eğitiminin en önemli alanlarından birini oluşturmaktadır.

Pin It on Pinterest

Shares

Şimdi Paylaş

Bu iletiyi arkadaşlarınla ​​paylaş!